Välbesökt partnerträff - och dussin nya partnerföretag
I tisdags bjöd Beyond Skiing in till ett välbesökt frukostmöte på Dalasalen.
Dessutom kan vi nu välkomna ett dussin nya partners in till nätverket.
— Vi märker hur intresset stiger för varje dag som går, säger Lovisa Lindqvist och Janne Svedin på Beyond Skiing.
Med bara lite drygt fyra månader kvar till vinterns stora skid- och folkfest, Skid-VM i Falun, arrangerade Beyond Skiing tidigare i veckan en partnerträff på Dalasalen.
Hela 134 representanter från partnernätverket fanns på plats, givetvis för att äta frukost och nätverka, men också för att lyssna på intervjuer. Petter Myhlback berättade om rollen som skidförälder till sina elitsatsande barn Alvar och Vera. Mikael Östberg berättade om sina revolutionerande längdstavar, medan Björn Sandström presenterade Falun 2027:s hållbarhetsarbete. Dessutom redogjorde vd Kajsa Sjösvärd för läget i VM-arbetet och visade upp Beyond Skiings nya partnerkläder.
— Vi märker ett väldigt stort intresse och engagemang kring Beyond Skiing. Detta sker givetvis samtidigt som VM kommer allt närmare, säger Key Account Manager och Janne Svedin, partneransvarig på Beyond Skiing.
Under de senaste veckorna har ett dussin nya företag blivit partners till Beyond Skiing.
Premium
Kriminalvården (läs nyheten kring detta här)
Guld
STH Bygg AB
Outokumpu Stainless AB
Silver
Smartsvar Sverige AB
Brons
Ludvig & Co AB
Dalafrukt AB
55Plus
Vildhem Bostadsutveckling
Koppar
Cedeko Redovisning AB
Dala Ljud & Speakertjänst AB
Human by Nature
Below Zero Husky Tours
Redan kommande vecka är det dags för kommande träff med Beyond Skiing. Detta i form av studiebesök hos Murboannas i samarbete med Lilla Ornäs Gårdsbutik, onsdagen den 28 oktober, 17:00-19:30.
Bilden från tisdagens partnerträff - Foto: Ulf Palm
